GO
Gabinet cennik
top
Informacje ogólne
Wskazania i zalety
Zastosowanie
Ból pięty i kolana
Junior Formthotics

WKŁADKA TERMOPLASTYCZNA FORMTHOTICS


  


Co to jest ?

Formthotics to modelowana termicznie wkładka, która może być robiona indywidualnie na każdą stopę pacjenta. Zrobienie jej to sprawa minut. Tak wykonana wkładka tworzy jedność stopy z butem. Formthotics zostało odkryte w Nowej Zelandii. Wkładki te produkowane są z CFC - PIANKI POLIETYLENOWEJ, która jest :

 • wodoodporna,
 • bardzo lekka
 • absorbująca wstrząsy
 • antybakteryjna
 • i antygrzybiczna, co gwarantuje higieniczne utrzymanie stopy. Wkładka daje się w każdej fazie leczeniea przemodelować, co daje zarówno pacjentowi jak i lekarzowi pełną możliwość kontroli i dopasowywania wkładki w zależności od potrzeby.
 • Kiedy ?

  Formthotics jest biochemicznie skonstruowany do podpierania naturalnego kształtu stopy, pomaga korygować i kontrolować problemy stopy. Wkładka stabilizuje twoją stopę i pomaga innym komponentom (stosowanym w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej) być bardziej efektywnym oraz bardziej skutecznym w działaniu.


  Dlaczego ?

  Formthotics jest elastyczną i efektywną metodą leczenia problemów podudzi, uda i całej kończyny dolnej, takiej jak:
 • ciasnota przedziału przedniego,
 • dolegliwości bólowe pięty, kolana,
 • uszkodzenia ścięgna achillesa.
 • Prezentowane wkładki uzyskały międzynarodową reputację i są używane przez wielu profesjonalistów w czołowych klinikach świata w takich specjalnościach jak: pediatria, fizykoterapia, chiropraktyka, osteopatia i wielu prywatnych praktykach na całym świecie.

  Problem: twarde i płaskie podłoże

  Dzisiejsze twarde podłoża, z którymi spotyka się stopa na co dzień, powodują kombinowane działanie siły na stopy polegające na jej spłaszczeniu i skręcaniu. Naturalne kontury naszej stopy nie są zdolne do dystrybucji ciężaru ciała tak więc oddziaływanie, które powstaje w czasie zetkniecia stopy z podłożem jest transferowane przez całą drogę na kończynę i daje duży nacisk na stawy.
   

  Rozwiązanie problemu

  Formthotics to biochemicznie zaprojektowana i skonstruowana wkładka, która naturalnie kształtuje stopę i wspomaga jej boczne powierzchnie. Jest ona efektywna w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej i stopy.
   

  Proces modelowania wkładki

  Wkładka Formthotics nie jest wstępnie modelowana. Proces tworzenia wkładki jest sprawą kilku minut. Wkładka umieszczona w bucie musi być podgrzana do odpowiedniej temperatury na specjalnej maszynie. Po tej krótkiej procedurze but wraz z podgrzaną wkładką zakładany jest na stopę i następuje proces formatowania do naturalnego kształtu stopy. Następnie jest ona docinana i dopasowywana dokładnie do obuwia. Istnieje możliwość zastosowania dodatkowych elementów likwidujących problem różnicy długości kończyn.
          

  Rodzaje wkładek FORMTHOTICS

  Wkładka CZERWONA
  Zastosowanie w sporcie amatorskim i wyczynowym, uprawianym w halach i na twardym podłożu oraz w znacznych deformacjach stopy i niestabilnościach dolnego stawu skokowego.

  Wkładka NIEBIESKA i DUAL DENSITY
  Zastosowanie w leczeniu dzieci i młodzieży, w leczeniu wad chodu, niestabilności dolnego stawu skokowego. Aktywność sportowa - biegi, gry zespołowe. Leczenie dolegliwości bólowych stawu skokowego, zespoły przedniego przedziału, chondromalacja rzepki związana z zaburzeniem osi kończyny i trakcji rzepki, zapalenie kaletki maziowej pod krętarzem większym, dysfunkcja stawu krzyżowo-biodrowego, dolegliwości bólowe kręgosłupa szyjnego i piersiowego.

  Wkładka ZIELONA GOLF I LOW VOLUME
  Codzienny użytek w obuwiu wyjściowym, sport amatorski.

  Wkładka RÓŻOWA - MIĘKKA
  Stopa cukrzycowa, ludzie starsi, stopa reumatyczna, żylaki podudzia, stopa drażliwa .

  bottom